КОМЕМОРАЦИЈА ПОВОДОМ СМРТИ БРИТАНСКЕ КРАЉИЦЕ: Интонирана прва званична интерпретација химне "Боже, чувај краља"

Танјуг

09. 09. 2022. у 21:35

КОМЕМОРАТИВНА служба поводом смрти краљице Елизабете Друге одржана је у Катедрали Светог Павла у Лондону, у присуству нове премијерке Елизабет Трас, а том приликом је интонирана прва званична интерпретација химне "Боже, чувај краља".

КОМЕМОРАЦИЈА ПОВОДОМ СМРТИ БРИТАНСКЕ КРАЉИЦЕ: Интонирана прва званична интерпретација химне Боже, чувај краља

Foto: Printskrin Youtube

Служби је, поред премијерке и министара у британској влади, присуствовало око 2.000 грађана, преноси Скај њуз.

Окупљенима се обратила Трас која је прочитала део из Посланице Римљанима, једне од књига Новог завета.

На почетку службе окупљени су слушали у аудио формату прво обраћање новог британског краља Чарлса Трећег као суверена, који је одао почаст својој мајци, краљици Елизабети Другој и њеном животу посвећеном служби и обећао да ће доживотно служити народу Велике Британије и другим поданицима.

Служба је завршена интонирањем химне "Боже, чувај краља", што је била прва званична интерпретација речи националне химне, након 70 година дуге владавине краљице Елизабете Друге.

У химни су промењене речи "краљица" у "краљ" како би се обележило ступање на престо краља Чарлса Трећег.

Комеморативној служби нису присуствовали чланови краљевске породице.

БОНУС ВИДЕО:

СЕДАМ ДЕЦЕНИЈА НА ТРОНУ: Елизабета друга преминула у 97. години у замку Барморал

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХОРОР НА АУТО-ПУТУ: Пронађено 20 тела, четири обезглављена висила са моста (ФОТО)

ХОРОР НА АУТО-ПУТУ: Пронађено 20 тела, четири обезглављена висила са моста (ФОТО)

ДВАДЕСЕТ тела, од којих су нека била обезглављена, пронађена су на мосту изнад ауто-пута у делу Мексика где се сукобљавају фракције нарко-картела Синалоа, саопштиле су јуче мексичке власти, преноси CBS News.

01. 07. 2025. у 09:31

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН АКЦИЈЕ ЗА КЛИМУ: Најтоплија година до сада