ДАН ЖАЛОСТИ У ИНДИЈИ: Земља тугује због смрти краљице Елизабете Друге
ВЛАДА Индије прогласила је данас дан жалости због смрти краљице Елизабете Друге, јавља ББЦ.

Фото: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Заставе на државним установама су постављене на пола копља, а сви званични догађаји су отказани.
Како додаје британски јавни сервис, осећања у Индији су помешана: неки се питају због чега се одаје пошта симболу колонијалне владавине, али многи ипак бирају да гледају шире од те слике јер су поштовали лик и дело Елизабете Друге.
Премијер Индије Нарендра Моди је описао Елизабету као "симбол нашег времена", док је опозициони лидер Сонија Ганди рекла да је краљица била вољена и симбол континуитета и снаге.
Краљица је преминула 8. септембра у шкотском дворцу Балморал, а данас ће њено тело бити пребачено у краљевску резиденцију у Единбургу.
БОНУС ВИДЕО: Елизабета друга преминула у 97. години у замку Барморал
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Одјекују експлозије у источној Украјини, цела Харковска област остала без струје (ФОТО/ВИДЕО)
11. 09. 2022. у 07:18 >> 21:37

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

"НЕМОГУЋЕ ЈЕ ПОБЕЋИ ОД ТОГА": Здравко Чолић први пут о оптужбама да воли мушкарце
ПОЗНАТИ певач Здравко Чолић (73) познат је по томе што свој приватни живот чува далеко од очију јавности. Ипак, једном приликом одлучио је да направи изузетак и открије неколико личних детаља који су изненадили његове обожаваоце.
06. 04. 2025. у 11:39
Коментари (5)