НЕМА ПОБЕДНИКА У НУКЛЕАРНОМ РАТУ: Руски амбасадор у Вашингтону о амбису атомског конфликта
МОСКВА жели да верује да се односи са Вашингтоном нису толико погршали да би могли да ескалирају до нуклеарног конфликта, изјавио је данас руски амбасадор у САД Анатолиј Антонов.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Желео бих да верујем да, упркос свим потешкоћама, нисмо пришли опасном прагу падања у амбис због нуклеарног конфликта са Американцима - рекао је Антонов, преноси ТАСС.
Он је додао да је Русија посвећена принципу да не може бити победника у нуклеарном рату и да се то никада не сме догодити.
Руски дипломата је истакао да су САД "практично уништиле све што се направило на пољу контроле наоружања у претходним деценијама".
- Перспективе за наредне договоре о стратешкој стабилности остају нејасне - нагласио је он.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство
БОНУС ВИДЕО: РАКЕТЕ, АВИОНИ, БРОДОВИ - Снимци са војне вежбе "Исток 2022"
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Мађарска против антируских санкција, Бајден - Никада нећемо признати референдуме (ФОТО/ВИДЕО)
23. 09. 2022. у 07:16 >> 22:56
"ТУ НЕМА ПРАВА" Лукашенко о демократији на Западу - Ко има да плати, биће решено
23. 09. 2022. у 13:53
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)