ПРОТЕСТИ У ШПАНИЈИ: Демонстранти у Мадриду траже повећање плата
ХИЉАДЕ запослених у јавним управама изашло је на улице у Мадриду тражећи од шпанске владе "праведно" повећање плата и "ефикасне" економске мере које помажу у борби против раста цена, јавља РТВЕ.
Фото: Shutterstock
Централни независни синдикат (ЦСИФ) је саопштио да је више од 70.000 људи присуствовало демонстрацијама, којима се придружила и једна полицијска организација, док су представници владе дали привремену процену да их је било између 15.000 и 17.000.
Демонстранти су позвали владу да ажурира плате у јавном сектору 2022. године, ретроактивно, по угледу на мере које је Француска усвојила прошлог јула, да поврати куповну моћ и да преговара о вишегодишњем повећању плата како би се надокнадила куповна моћ која је смањена од 2010. године.
Председник ЦСИФ-а Мигел Бора рекао је да је "влада незахвална према радницима ове земље, како у јавном тако и у приватном сектору", те да су масовне демонстрације "први доказ да губи подршку улице".
Бора је додао и да је влада прешла пут од тога да јавне службенике сматра херојима током пандемије корона вируса до тога да се према њима понаша незахвално и игнорише их.
И поред тога што је Министарство финансија позвало синдикате да у среду почну преговоре о платама у јавним управама, ЦСИФ је одлучио да настави са организацијом протеста с обзиром на економску ситуацију и неефикасност мера владе.
БОНУС ВИДЕО:
НАПАД НА АМБАСАДОРА РУСИЈЕ: Протестанти у Варшави спречили одавање поште Црвеноармејцима
Препоручујемо
ИСТОРИЈСКО КОЦКАЊЕ ЛИЗ ТРАС: Овај потез би могао да баци фунту у небеса
24. 09. 2022. у 16:48
СИЈАРТО ЖАЛИ ЗБОГ ПОСТУПАКА ЕУ: "Из Европске уније, само сам се ја сусрео са Лавровом"
24. 09. 2022. у 16:04
ИМАО САМО 19 Марија Шерифофић очајна због Горанове смрти: "Смак света!"
24. 09. 2022. у 12:24
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)