ПРОБИЈАЈУ СЕ СА СЕВЕРА ОСТРВА: Кипар тражи помоћ од УН због колона миграната са севера

Татјана Марковић

26. 09. 2022. у 23:34

КИПАР тражи помоћ од Уједињених нација да заустави колоне миграната који се пробијају са севера етнички подељеног острва преко тампон-зоне под контролом УН, рекао је данас министар унутрашњих послова Никос Нурис.

ПРОБИЈАЈУ СЕ СА СЕВЕРА ОСТРВА: Кипар тражи помоћ од УН због колона миграната са севера

Фото: Танјуг/АП

Министар је рекао да је 94 одсто од 15.130 миграната, који су поднели захтеве међународно признатој влади подељеног острва на југу, до августа ове године прешло тампон-зону, што је двоструко више него у истом периоду прошле године, преноси АП.

Нурис ће ове недеље отпутовати у Њујорк на састанке са званичницима УН како би их детаљно обавестио о ситуацији.

АП наводи да УН немају мандат у оквиру своје 58-годишње мировне мисије на Кипру да изводе операције чији је циљ заустављање протока миграната преко тампон-зоне.

Мировне снаге имају искључиву јурисдикцију над 180 километара ничије земље, додаје америчка агенција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (2)

Није само надутост: Шта се заиста крије иза проблема са варењем?