ПУТИН ПОТПИСУЈЕ: Сутра параф на споразуме о уласку нових територија у састав Русије
ЦЕРЕМОНИЈА потписивања докумената о приступању нових региона Русији одржаће се 30. септембра у 15 часова, рекао је прес-секретар председника Руске Федерације Дмитриј Песков.
Foto: Profimedia
Према речима портпарола Кремља, на том догађају се очекује опширан говор руског лидера Владимира Путина.
- Сутра ће у Великој палати Кремља, у сали Светог Ђорђа, у 15 часова бити одржана церемонија потписивања споразума о уласку нових територија у састав Руске Федерације - рекао је Песков.
Он је додао да ће споразуми о приступању региона Русији бити одобрени и пре разматрања у Савету Федерације свих питања везаних за ове процесе.
Раније је саопштено да су шефови Луганске и Доњецке Народне Републике отишли у Москву на разговоре са Путином.
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Бугари доследни свом ставу; Путин званично признао независност Херсонске и Запорошке области
29. 09. 2022. у 07:25 >> 22:51
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)