МЕЂУ ЊИМА И ДВЕ ДРЖАВЕ БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ: Шефови осам земаља подржали приступање Украјине НАТО-у
ПРЕДСЕДНИК Румуније Клаус Јоханис, заједно са још седам председника држава чланица НАТО из централне и источне Европе, потписао је заједничку изјаву у којој се изражава подршка приступању Украјине Северноатлантској алијанси.
Фото: ЕПА
- Снажно подржавамо одлуку самита НАТО-а у Букурешту 2008. о будућем приступању Украјине - наводи се у документу који је постављен на сајту председничке администрације.
Шефови држава који су потписали заједничку изјаву изразили су подршку суверенитету и територијалном интегритету Украјине, а такође су навели да не признају референдуме у Доњецкој и Луганској народној републици, као и у Запорошкој и Херсонској области.
БОНУС ВИДЕО: Сећање на Павла Вујисића
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (2)