ЛУКАШЕНКО ОЦЕНИО: Светски догађаји указују на почетак формирања мултиполарног света

Новости онлајн

11. 10. 2022. у 20:55

СВЕТСКИ догађаји указују на почетак формирања мултиполарног света, изјавио је председник Белорусије Александар Лукашенко током састанка са председником Таџикистана Емомалијем Рахмоном у Душанбеу.

ЛУКАШЕНКО ОЦЕНИО: Светски догађаји указују на почетак формирања мултиполарног света

Фото: Архива Новости

- Председник је напоменуо да актуелна дешавања у међународној политици указују на почетак процеса настајања и изградње новог, мултиполарног система политичког устројства света - пише агенција Белта.

Белоруски лидер налази се у дводневној званичној посети Таџикистану.

- Радује што се наше процене тренутне ситуације у свету, нових изазова и претњи потпуно поклапају. Минск и Душанбе конструктивно сарађују у оквиру УН, ШОС, ЗНД, ОДКБ и платформама других међународних организација. Захвални смо на подршци коју је Таџикистан пружио Белорусији суоченој са невиђеним притиском непријатељских западних земаља - закључио је Лукашенко током састанка са Рахмоном.
 

БОНУС ВИДЕО: 

УКРАЈИНА: Снимци после ракетног напада на Кијев

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

РАТ У ХРВАТСКОЈ ИХ РАЗДВОЈИО: Глумац ћерку није видео пет година - потресни детаљи из живота Бориса Комненића