НОВИ ПРОБЛЕМ ГРИЗЕ НЕМАЧКУ: Незадовољство на истоку земље

Novosti online

16. 10. 2022. у 22:41

ВИШЕ од 71 одсто квалификованих радника на истоку Немачке у просеку зарађује мање од оних на западу.

НОВИ ПРОБЛЕМ ГРИЗЕ НЕМАЧКУ: Незадовољство на истоку земље

Фото: Епа

Реч је о 1,59 милиона квалификованих радника у источним покрајинама, преноси ДПА.

Истовремено, више од трећине квалификованих радника у источној Немачкој (38 одсто) у просеку зарађује мање од помоћних радника у западној, наводи се у одговору владе на питање посланика Алтернативе за Немачку Ренеа Шпрингера који је добила агенција ДПА.

У Саксонији то важи за 44 одсто квалификованих радника, док се у покрајини Саксонија-Анхалт разлика односи на нешто мање од 40 одсто.

Задужења помоћних радника су обично једноставнији послови за које није потребна формална стручна квалификација.

Подаци у одговору на посланичко питање су из завода за запошљавање.

Све у свему, јаз у платама између истока и запада се само незнатно смањио у последњих 20 година, нагласио је Шпрингер. Управо су те разлике, рекао је, главни разлог за "незадовољство етаблираним партијама на истоку".

(Политика)

БОНУС ВИДЕО: Јунак спасао Скопље од нових жртава - Ко је био Максим, први подвижник Вечерњих новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (1)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)