БРАЗИЛСКИ ПОЛИТИЧАР ОРУЖЈЕМ И ГРАНАТАМА НА ПОЛИЦИЈУ: "Нисам пуцао да бих неког погодио"
БРАЗИЛСКА полиција ухапсила је политичара Роберта Џеферсона, који је у нападу ватреним оружјем и гранатама ранио двојицу полицајаца који су покушали да га приведу.
FOTO: EPA
Џеферсон, бивши посланик и блиски савезник председника Бразила Жаира Болсонара, после напада закључао се у кућу, коју је полиција опколила, а својим присталицама је путем друштвених мрежа саопштио да се неће предати, преноси АП.
Након вишечасовне опсаде, Џеферсон је ухапшен касно синоћ по локалном времену.
Полиција је саопштила да ће против њега бити поднета кривична пријава због покушаја убиства.
- Ни у кога нисам пуцао да бих их погодио. Пуцао сам у њихов ауто и близу њих. Било их је четворо, трчали су... - навео је Џеферсон у снимку објављеном путем апликације за размену порука Вотсап.
Фото: AP Photo/Raul Spinasse, File
Болсонаро је убрзо након пуцњаве критиковао Џеферсона, осудио је његове изјаве против судија Врховног суда, укључујући претње и увреде које су довеле до првобитног хапшења и напада, у настојањима да се од њега дистанцира.
Инцидент се догодио уочи бразилских председничких избора, након одлуке правосудних органа да се одговорни за ширење дезинформација и антидемократске реторике превентивно приведу уочи гласања 30. октобра.
Џеферсон је требало да буде превентивно затворен због наводних претњи судијама, а та одлука је првобитно изазвала гнев Болсонарове странке и присталица, који су одлуку суда оценили као „цензуру и напад на слободу говора”, преноси АП.
Препоручујемо
ИЗБОРИ У БРАЗИЛУ: Први подаци - Води Да Силва са 51, Болсонаро 37 одсто
02. 10. 2022. у 23:14
НЕЈМАР И ДЕМОКРАТИЈА: Бразилац на удару медија због подршке десничарском политичару
01. 10. 2022. у 20:17
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)