МАСК НАКОН КУПОВИНЕ ТВИТЕРА: Птица је ослобођена

Тањуг

28. 10. 2022. у 07:39

АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск је званично постао власник друштвене мреже Твитер, након вишемесечних преговора са акционарима.

МАСК НАКОН КУПОВИНЕ ТВИТЕРА: Птица је ослобођена

Фото: Hannibal Hanschke/Pool Photo via AP, File

Маск је након преузимања Твитера само кратко написао: "тхе бирд ис фреед", без икаквог другог коментара.

Он је претходно, након преузимања Твитера, саопштио да жели да "победи" спам ботове и учини јавно доступним алгоритме који одређују како се садржај представља корисницима и спречи да платформа постане место мржње и подела.

Маск је после преузимања компаније отпустио неколико руководећих људи у компанији и најавио додатне отказе, преноси Ројтерс.

Међу отпуштенима је извршни директор Твитера Параг Агравал, финансијски директор Нед Сегал и шефица правних послова и политике Виџаја Гадеа.

Маск је раније оптужио претходно руководство да су њега и инвеститоре обманули о броју лажних налога на платформи.

Твитер је у априлу прихватио Маскову понуду од 44 милијарде долара, али је у међувремену дошло до несугласица и међусобних оптужби између компаније и Маска.

БОНУС ВИДЕО:

НУКЛЕАРНИ НАПАД КАО ОДГОВОР НА НУКЛЕАРНИ НАПАД: Погледајте како Руси вежбају за најгори сценарио

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (1)

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!