ШОЈГУ У РАЗГОВОРУ СА ПУТИНОМ ОБЈАВИО: На фронт послато 82.000 воиника, завршена делимична мобилизација у Русији
МИНИСТАР одбране Русије Сергеј Шојгу изјавио је након састанка са председником Владимиром Путином да су активности везане за делимичну мобилизацију у Русији завршене.

Фото: Профимедиа
-Задатак који подразумева мобилизацију 300.000 грађана је извршен, наставак мобилизације није предвиђен, рекао је Шојгу и нагласио да се припреми мобилисаних грађана пре њиховог слања у зону специјалне операције придаје велика пажња.
Министар одбране пренео је руском лидеру да је у зону специјалне операције до сада послато 82.000 мобилисаних војника.
Такође је рекао и да ће сви који учествују у борбеним операцијама у специјалној војној операцији у Украјини добити статус ветерана.
Истовремено, руски председник је захвалио свима који су организовали мобилизацију и поручио да је сада главни задатак да сви они који су мобилисани прођу сву неопходну обуку и да добију комплетну опрему.
-Сада је најважније да се они припреме и да добију сву неопходну опрему како би се осећали сигурно уколико буде потребе да учествују у непосредним борбама, истакао је Путин и додао да се на фронт могу слати искључиво добро припремљени борци.
Регрутационе канцеларије ће наставити да регрутују добровољце, а до сада је 13.000 људи је добровољно отишло у ратну зону.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо


ПУТИНОВО ВАЖНО ОБРАЋАЊЕ ЈАВНОСТИ: Војна сарадња са Кином је одлична; Запад је довео до данашње ситуације у Украјини
27. 10. 2022. у 14:35 >> 20:40

НЕ БАЦАЈТЕ ИХ: Кесице са силиконским гелом веома су корисне - ево како се употребљавају
28. 10. 2022. у 14:35

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)