РУСКИ ШАМАР ВАРШАВИ: Медведев оштро одговорио на захтеве Пољске за компензацију

Novosti online

29. 10. 2022. у 08:07

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев сматра да Русија мора да одбије захтеве Пољске за компензацију због војних губитака током Другог светског рата или да испостави рачун Варшави за помоћ СССР тој земљи

РУСКИ ШАМАР ВАРШАВИ: Медведев оштро одговорио на захтеве Пољске за компензацију

Фото: AP Photo / RIA Novosti Kremlin, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service

Медведев је на свом Телеграм каналу навео да је СССР у периоду социјализма Пољској упутио стотине милијарди долара, преноси РИА Новости.

Пољско Министарство спољних послова саопштило је раније данас да ће та земља припремити обрачун "војних губитака" у Другом светском рату, за који ће тражити компензацију од Москве, по аналогији са репарацијама које Варшава жели да добије од Немачке.

Средином октобра Варшава је послала дипломатску ноту Берлину тражећи 1,3 трилиона долара репарације за Други светски рат.

Званичног одговора још није било, али је немачка влада у више наврата саопштила да тај захтев неће испунити.

БОНУС ВИДЕО - СЕЋАЊЕ НА ВЕЛИКАНА: Љуба Тадић није играо у позоришту "Бошко Буха" да "не би плашио децу"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (10)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници