РУСКА ПОРУКА У УЈЕДИЊЕНИМ НАЦИЈАМА: Запад није успео да докаже да Кијев није умешан у нападе на Севастопољ
ЗАПАДНЕ дипломате нису успеле да докажу да Кијев није умешан у напад на бродове руске Црноморске флоте у Севастопољу, саопштио је заменик сталног представника Русије у УН Дмитриј Пољански.

Фото: Јутјуб/RussiaUN/Профимедиа/Илустрација
- Интересантно је да нисмо чули директна порицања да су нападе извели Украјинци уз помоћ својих западних покровитеља - објавио је Пољански на Телеграму.
Према његовим речима, западне дипломате су једноставно кривиле Русију „за ситуацију генерално“, спомињали су нападе на инфраструктуру у Украјини, „плашили су глобалном глађу“ због поступака Москве. Такође су апеловали на Русију да се моментално врати реализацији прехрамбеног споразума.
- Земље у развоју су, с друге стране, звучале опрезно, наглашавајући да су заинтересоване за то да се споразум реализује. Заменик генералног секретара УН за хуманитарна питања Мартин Грифитс признао је да коришћење хуманитарних коридора у војне сврхе противречи споразумима из Истанбула - додао је руски дипломата.
Седница Савета безбедности УН, коју је Москва затражила због напада на руске бродове у Севастопољу, одржана је јуче.
Кијевски режим је рано ујутру 29. октобра извео терористички напад на бродове Црноморске флоте и цивилне бродове који су се налазили на спољним и унутрашњим сидриштима у бази у Севастопољу. Након тога је Русија обуставила учешће у прехрамбеном споразуму.
(Спутњик)
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо

ПРВО ИСТРАГА НАПАДА У СЕВАСТОПОЉУ: Москва о повратку у прехрамбени споразум
30. 10. 2022. у 18:29

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

"ПРОМЕНИО ЈЕ ЛИЧНИ ОПИС": Жељков син тврдио да му је отац жив
МНОГЕ је изненадила изјава најстаријеф сина Жељка Ражнатовића Аркана, Михајла да је његов отац жив.
17. 08. 2025. у 16:16
Коментари (2)