МАРИН ЛЕ ПЕН ВИШЕ НИЈЕ НА ЧЕЛУ ФРАНЦУСКИХ ДЕСНИЧАРА: Ево ко је преузео “Национално окупљање”
ПРВИ пут од формирања “Националног фронта” 1972. године, на челу странке која је, у међувремену, 2018, променила име у “Национално окупљање”, неће стајати неко ко се презива Ле Пен.
Марин ле Пен, Фото АП
У суботу је за председника странке изабран Жордан Бардела (27), који је, од председничких избора прошле године, обављао функцију вршиоца дужности странке.
Марин Ле Пен, која је странком руководила од 2011. године, када је водећу функцију преузела од свог оца Жан-Мари Ле Пена, није се овога пута ни пријавила за страначке изборе. Намерава да се у потпуности посвети месту председника посланичке групе у француској скупштини, као и припремама за следеће председничке изборе 2027. године.
На страначким изборима Бардела је освојио 85 одсто гласова, а противкандидат градоначелник Перпињана Луј Алио 15 одсто.
Фото: ЕПА
Иако млад, Бардела има богато политичко искуство. Од 2015. године био је регионални одборник, а од 2019. је европски посланик. Био је и потпредседник своје странке, као и њен потрпарол.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
БАЛТИЧКЕ ЗЕМЉЕ ХОЋЕ ДА ИЗОЛУЈУ РУСИЈУ ОД ЕВРОПЕ: Три земље изразиле подршку Украјини
05. 11. 2022. у 13:42
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)