ХИТНО САОПШТЕЊЕ ТУРСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Жена која је извршила бомбашки напад у Истанбулу признала повезаност са терористима

Новости Онлајн

14. 11. 2022. у 10:02

ТУРСКА полиција саопштила је да је извршилац бомбашког напада у Истанбулу Ахлам Албашир, држављанка Сирије. Она је ухапшена током полицијске операције и одведена у притвор.

ХИТНО САОПШТЕЊЕ ТУРСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Жена која је извршила бомбашки напад у Истанбулу признала повезаност са терористима

Фото: Принтскрин

- Особа која је извела напад, држављанка Сирије Ахлам Албашир, ухваћена је жива. Током испитивања она је признала да је обучена као специјални обавештајац од стране терористичке организације ПКК/ПИД/ИПГ и да је илегално ушла у Турску преко Африн-Идлиба да би извела акцију - саопштила је полиција Истанбула.

С друге стране, министар унутрашњих послова Сулејман Сојлу је јутрос рекао да имају процену да је наређење за акцију стигло из Кобанија.

- Мислимо да је починилац прошао кроз Африн - рекао је он јутрос.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

КАКВЕ ВЕСТИ ПРЕД ЕВРОБАСКЕТ! Србија добија појачање о коме је маштала?