НАСА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ КА МЕСЕЦУ: Артемис би у свемиру требало да проведе 25 дана (ФОТО/ВИДЕО)
НАСА је данас лансирала лунарну ракету најновије генерације у оквиру програма Артемис (Артемида), 50 година након последње мисије Аполо.

Фото: АП
НАСА је претходно два пута покушала да лансира ракету ка Месецу неуспешно, због техничких проблема, преносе агенције.
Ракета би у свемиру требало да проведе 25 дана, носећи капсулу "Орајон“ без посаде, али уколико све прође безбедно, планира се да у неком од наредних лансирања у њој буду људи.
Названа по древној грчкој богињи лова - и Аполоновој сестри близнакињи - "Артемида“ има за циљ да врати астронауте на површину Месеца већ 2025. године.
Директорка лансирања Артемис Чарли Блеквел-Томпсон поздравила је напоран рад својих колега у обраћању након лансирања.
- Ви момци сте напорно радили као тим за овај тренутак. Ово је ваш тренутак. Сви смо ми део нечег невероватно посебног, првог лансирања Артемиса, првог корака ка повратку на Месец - рекла је Чарли.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо

36 ГОДИНА НАКОН КАТАСТРОФЕ: Олупина шатла „Челенџер“ пронађена на дну Атлантика (ВИДЕО)
12. 11. 2022. у 09:58

ЖЕНИО ЈЕ ДВА ПУТА Пиксијева жена: "Сви знају да је наш брак био турбулентан" (ФОТО)
15. 11. 2022. у 21:31

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)