ЗАХАРОВА: Хоће ли се Пољска извинити Русији?
ЗВАНИЧНА представница Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова упитала је да ли ће се пољске власти извинити за антируску хистерију која је уследила након пада ракете на територију Пољске.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
-Председник Пољске рекао је да је пад ракете 'несрећан случај'. Још јуче смо слушали хистерију пољских званичника и политичара. Хоће ли се извинити пољске институције које су себи дозволиле антируске испаде и које су у поноћ позвале амбасадора Русије у Варшави Сергеја Андрејева? - написала је Захарова на Телеграму.
Пољски медији су 15. новембра увече саопштили да су две ракете пале на територију Пољске у близини границе са Украјином. У инциденту су погинуле две особе. Након тога је ноћу 16. новембра у Министарство спољних послова Пољске хитно позван руски амбасадор у Варшави Сергеј Андрејев. Како је саопштено, руског амбасадора је примио пољски министар спољних послова Збигњев Рау и том приликом је „обављен веома кратак разговор“.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков раније је изјавио да су званичници низа западних земаља, укључујући Пољску, хистерично реаговали на инцидент са ракетом без правих информација о догађају, истакавши да је реч о још једној помахниталој русофобичној реакцији.
Председник Пољске Анджеј Дуда изјавио је данас да постоји велика вероватноћа да је ракета која је пала на територију Пољске припадала снагама ПВО Украјине.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ЖЕНИО ЈЕ ДВА ПУТА Пиксијева жена: "Сви знају да је наш брак био турбулентан" (ФОТО)
15. 11. 2022. у 21:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (2)