ЗАПАД НАСТАВЉА ДА ПЉАЧКА: Небензја открио шта ради америчка војска у Сирији
СТАЛНИ представник Русије при УН Василиј Небензја изјавио је да Запад наставља да пљачка природне ресурсе Сирије.
Фото: AP Photo/Richard Drew
- Само прошлог месеца, уз помоћ америчке војске, више од 160 камиона са нафтом и пшеницом одвезено је из Сирије у Ирак. Истовремено, из године у годину, више од 10 година, УН успевају да прикупе у најбољем случају половину тражених средстава за спровођење хуманитарног плана за ову земљу. Тако је сада, крајем новембра, примљено само 44 одсто - навео је он.
Небензја је приметио да се у Сирији бележи нови антирекорд несташице хране у позадини пљачке Запада. Већ 12 милиона људи се суочава са глађу, а још око 2 милиона је у опасности да се ускоро суочи. Једностране санкције доводе до ове ситуације са хроничним недостатком средстава за хуманитарни план УН за Сирију.
Препоручујемо
ОМЕЛИ ИХ ТУРСКИ НАПАДИ: Сиријски Курди прекинули акције против Исламске државе
26. 11. 2022. у 17:54
"РУШИ МИ СЕ СВЕТ": Прво оглашавање Бекуте о Мркином тестаменту (ФОТО)
28. 11. 2022. у 16:28
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (2)