БИВШИ ДИРЕКТОР ЦИА: Ово је план Запада за окончање украјинске кризе

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

01. 12. 2022. у 16:02

БИВШИ директор ЦИА генерал Дејвид Петреус изјавио је за немачки лист „Тагесшпигл“ о плановима Запада да оконча кризу у Украјини, који подразумевају и преговоре са Русијом.

БИВШИ ДИРЕКТОР ЦИА: Ово је план Запада за окончање украјинске кризе

Фото Darren Livingston - Central Intelligence Agency

-Ратна дејства у Украјини ће се окончати преговорима. Међутим, ни Владимир Путин, ни Владимир Зеленски нису тренутно спремни да започну преговоре. Када дође време, лидери САД, ЕУ и Велике Британије ће радити са Украјином и Русијом како би се створиле и реализовале одлуке, рекао је генерал.

Према његовим речима, САД и Европа ће наставити да подржавају кијевски режим како у војном, тако и у финансијском плану. Осим тога, Петреус је запретио да ће против Русије наставити економски притисак.

Лист је оценио Петреусов став, о изјавама о потреби победе Кијева по сваку цену, као скептичан.

Након саопштења медија о томе, да Запад позива Кијев на дијалог са Москвом, Владимир Зеленски је говорио о могућности преговора са Кремљем, али под условом да се обнови територијални интегритет земље.

Москва је је више пута нагласила да Русија остаје отворена за дијалог.

спутникпортал.рс

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (2)

МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ! Звезда Русије изненадила многе