ОМЕТАЊЕ РАДА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА: Штрајкови у неколико италијанских градова због "напада" Владе на права грађана

Дејана Калинић
Дејана Калинић

02. 12. 2022. у 16:57

РАДНИЦИ у превозу и државни службеници, укључујући медицинске и школске раднике, штрајкују данас широм Италије, на иницијативу Конфедерације основних комитета /Кобас/ и бројних других синдиката.

ОМЕТАЊЕ РАДА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА: Штрајкови у неколико италијанских градова због напада Владе на права грађана

Фото: Unsplash/Илустрација

Портпарол Кобаса Пјеро Берноки рекао је да народ протестује због "напада" Владе Италије под вођством премијера Ђорђе Мелони на грађанска и демократска права и политике која је усмерена на криминализовање миграната и ескалацију друштвених сукоба.

Синдикати који учествују у штрајку захтевају и то да власти обнове уговоре о раду са државним службеницима, повећају им плате и уведу аутоматско индексирање плата усред растуће инфлације и раста трошкова живота.

Међу другим захтевима су увођење минималне плате, смањење цена горива и основних намирница, као и укидање повећања тарифа.

Услед штрајка до вечерас се очекује ометање рада система јавног превоза широм Италије, преносе РИА Новости.

Протести су организовани у већим градовима у Италији, укључујући Рим, Милано, Напуљ и Ђенову.

Државни институт за статистику саопштио је да је инфлација у Италији у новембру износила 11,8 одсто на годишњем нивоу, што је један од највећих нивоа инфлације у последњих неколико деценија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља