СТАРЕ МНОГО БРЖЕ ОД ОСТАЛИХ: Забрињавајуће бројке, популација у Италији спала испод 59 милиона
ПОПУЛАЦИЈА Италије смањила се испод 59 милиона и та земља стари много брже од осталих нација чланица Европске уније, показује национална статистика агенције Истат која је данас објављена.

Фото: ЕПА
Смањење и старење становништва је велика брига за стагнирајућу економију попут италијанске, јер је повезана са падом продуктивности, мање иновација и већим издацима за социјалну помоћ, између осталог, пренео је Ројтерс.
- Према првим прелиминарним подацима од 1. јануара 2022. (резидентно) становништво је пало на 58,983 милиона - изјавио је председник Истата Ђанкарло Бланђиардо у скупштини у Риму.
Бланђиардо, реномирани стручњак за демографију, рекао је да се становништво стално смањује од 2014. године и да кумулативни губитак од тада износи више од 1,36 милиона становника.
Приоритет нове италијанске премијерке Ђорђе Мелони је преокрет тог тренда и подршка породицама.
У свом буџету за 2023. она је предложила смањење пореза на промет за производе за негу беба и повећање дечјих додатака.
Препоручујемо

"ОРУЖЈЕ ДОЛЕ, ПЛАТЕ ВИШЕ": Масовни протести у Риму против слања оружја Кијеву (ВИДЕО)
04. 12. 2022. у 17:04

НАЈАВЉЕНА ЕВАКУАЦИЈА ВИШЕ ОД 1.000 ЉУДИ: На подручју Искије очекује се додатна киша
02. 12. 2022. у 14:46

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00
Коментари (0)