ПОЉСКА ДИЖЕ ОГРАДУ НА ГРАНИЦИ СА КАЛИЊИНГРАДОМ: Русија понудила Варшави грађевински материјал

Новости онлајн

15. 12. 2022. у 09:09

ГУБЕРНАТОР Калињинградске области Антон Алиханов је у интервјуу Спутњику понудио Пољској грађевински материјал за изградњу зида на граници са Русијом.

ПОЉСКА ДИЖЕ ОГРАДУ НА ГРАНИЦИ СА КАЛИЊИНГРАДОМ: Русија понудила Варшави грађевински материјал

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/RussianPlus

- Мислим да је, узимајући у обзир цену гаса, печење цигле у Пољској веома скупо, али ми имамо одличну фабрику "Пети елемент" у Краснознаменску и спремни смо да им продамо грађевински материјал, ако је потребно. Чак и са малим попустом - ироничан је Алиханов.

Губернатор је скренуо пажњу и на речи пољског министра одбране Мариуша Блашчака, који је мере за јачање безбедности на граници објаснио чињеницом да је аеродром Храброво у Калињинграду отворен за летове са Блиског истока и Африке. Према речима Алиханова, ово је „нездрава параноја појединих Пољака“.

Губернатор је додао да ни током Светског првенства 2018. године, када је у региону било много посетилаца из Африке, није било миграционе претње за Пољску.

- То су били изоловани случајеви, преварених појединаца из Нигерије, из Марока, којима је речено да је ово најлакши начин да се дође до Европе - одлетите до Калињинграда, а одатле покушајте да некако пређете границу пешке. Са наше стране, одавно већ постоји зид. Не можете тек тако доћи до Пољака - објаснио је он.

Пољске власти су почетком новембра почеле да дижу ограду од бодљикаве жице на граници са Калињинградском облашћу, а прошле недеље су најавиле да ће томе додати електронску баријеру.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик

ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик

НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се Москва усуди да изврши инвазију на балтичке државе, упозорио је министар спољних послова Естоније Маргус Цахкна, одбацујући страхове да би Москва могла брзо да освоји територију на истоку.

16. 02. 2026. у 15:44

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (2)

ЈОКИЋ ОСТАО БЕЗ ТИТУЛЕ НА НБА ОЛ-СТАРУ! Борба тима света са Америма распаметила планету! (ВИДЕО)