НАЈВЕЋИ КОРУПЦИЈСКИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ ЕВРОПСКОГ ПАРЛАМЕНТА Димитракопулос: "Новац који је пронађен у Евиној кући није припадао њој"
ФРАНЧЕСКО Ђорђи (35) признао је оптужбе за корупцију пред судом у Бриселу, пише Дејли мејл.

Фото: Твитер/@policefederale/Јутјуб/Eva Kaili Official
Партнер потпредседнице Европског парламента Еве Каили Франческо Ђорђи (35) признао је учешће у подмићивању Катара и молио за пуштање на слободу своје партнерке како би могла да брине о њиховој беби, наводи се у судским документима, преноси Дејли мејл.
Он се извинио за скандал пред бриселским судијама и рекао да Ева Каили није умешана.
Бивша потпредседница Европског парламента Ева Каили (44) и њен партнер Ђорђи, бивши посланик Пјер Антонио Панцери и лобиста Николо Фига-Таламанка оптужени су за корупцију, прање новца и организовани криминал.
Истражитељи кажу да је, приликом полицијског претреса њихове куће, заплењено укупно 1,3 милиона фунти.
- Учинио сам све што је било могуће за новац који ми није био потребан - изјавио је Ђорђи преносе белгијски лист "Ле Соир" и италијански "Ла Републица", позивајући се на судске списе.
- Учинићу све да моја партнерка буде слободна и да се брине о нашој ћерки од 22 месеца - рекао је Франческо Ђорђи, преносе медији.
У изјавама, снимљеним 10. децембра, Ђорђи је рекао да је блиско сарађивао са Панзеријем и да новац који је добио нема никакве везе са његовом партнерком Евом Каили.
- Новац који је пронађен у Евиној кући није припадао њој, а Ђорђи је једини упућен у порекло новца - рекао је Каилин адвокат Михалис Димитракопулос за медије.
Препоручујемо

НЕ СМИРУЈЕ СЕ БУРА У БРИСЕЛУ: Четворо ухапшених у корупцијском скандалу чека одлуку суда
14. 12. 2022. у 12:01

НАЈОПАСНИЈИ АЕРОДРОМ НА СВЕТУ: Само осморица пилота смеју да слете (ВИДЕО)
15. 12. 2022. у 10:19

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

МЕХАНИЧАРИ УПОЗОРАВАЈУ: Уобичајена навика возача често кобна за мотор - може вас коштати и на хиљаде евра
СТРУЧЊАЦИ из компаније Bumper наглашавају да накупљање наслага које су нуспродукт несагорелог горива и лоше циркулације мотора – може да зачепи унутрашње компоненте мотора. Ова појава, често називана 'црна смрт', може значајно да смањи делотворност горива, а с временом да доведе и до озбиљног квара мотора.
03. 08. 2025. у 09:15
Коментари (2)