ЛУКАШЕНКО И ПУТИН У ПОНЕДЕЉАК У МИНСКУ: Разговори о одбрани и војној индустрији
16. 12. 2022. у 11:22
ПРЕДСЕДНИЦИ Белорусије и Русије Александар Лукашенко и Владимир Путин састаће се 19. децембра у Минску.
Повезане вести
ПУТИН И ЛУКАШЕНКО ВЕЋ ЧЕТИРИ САТА РАЗГОВАРАЈУ У ЧЕТИРИ ОКА: Напето у Владимировој резиденцији, нико не зна шта се дешава
САСТАНАК између Владимира Путина и Александра Лукашенка траје већ више од четири сата, према Телеграм каналу „Пул Первого“, који је близак прес служби белоруског лидера.
27. 06. 2026. у 13:39
СНИМЉЕНА АКЦИЈА СА НУКЛЕАРНИМ РАКЕТАМА Огласио се Путин: "Тензије расту, наша нуклеарна тријада је гарант равнотеже"
"НАША нуклеарна тријада мора и даље да остане поуздан гарант суверенитета Савезне државе Русије и Белорусије, као и да обезбеди решавање задатака стратешког одвраћања, одржавања нуклеарног паритета и равнотеже снага на глобалном нивоу."
21. 05. 2026. у 16:27
САСТАЛИ СЕ ПУТИН И ЛУКАШЕНКО: Разговор у четири ока - безбедност држава главна тема
ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Белорусије, Владимир Путин и Александар Лукашенко, састали су се у резиденцији руског лидера на Валдају. Председници разговарају у четири ока четири и по сата. Према наводима белоруских медија, разговор иза затворених врата још траје.
26. 06. 2026. у 21:41
"МОСКВА ПРИТИСКА ЛУКАШЕНКА - ЖЕЛЕ ПРОШИРЕЊЕ РАТА": Руси оштро демантовали тврдње из америчког медија
КРЕМЉ је демантовао извештаје Вол Стрит Џурнала да Москва притиска Белорусију не би ли подржала проширење руског рата у Украјини. WSJ је у среду објавио да Русија жели да користи Белорусију као одскочну даску за појачавање напада на Украјину и да Москва прети укидањем финансијске подршке суседној земљи ако се то не оствари.
25. 06. 2026. у 19:30
ШТА ЗНАЧИ ЛУКАШЕНКОВА ЈЕЗИВА ПРЕТЊА? Сирски за рат са Минском прави нове бригаде и дивизије - Ако Белорусија уђе у сукоб...
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко се недавно састао са представницима украјинског председника Владимира Зеленског и замолио их да му пренесу да „ако мисли да може овако да разговара са нама и да нас увуче у рат, мора да схвати да ће се квалитет рата тренутно променити“.
25. 06. 2026. у 16:59 >> 17:23
Најновије из рубрике
ПРОБЕМИ: Преговори Кубе и САД су у застоју
ПРЕГОВОРИ између Кубе и САД су у застоју упркос томе што је званична Хавана недавно одобрила низ реформи у правцу слободног тржишта, саопштио је данас кубански министар спољних послова Бруно Родригез.
30. 06. 2026. у 23:20
"НЕ МОЖЕ БИТИ НИКАКВЕ СУМЊЕ" Руски генерал најавио мрачан сценарио за ВСУ
У БУДУЋУ зону безбедности коју формирају руске Оружане снаге требало би да уђу и Одеска и Николајевска област, изјавио је генерал-потпуковник и члан Одбора Државне думе за одбрану Виктор Собољев.
30. 06. 2026. у 22:14
МАЂАР ЗАХТЕВА ЗАВРТАЊЕ СЛАВИНЕ: Премијер Мађарске позива на рационализацију потрошње воде
МАЂАРСКИ премијер Петер Мађар позвао је данас све суграђане да у наредним данима користе воду из славине само када је то неопходно и да одложе било какву употребу воде која би могла да сачека неколико дана.
30. 06. 2026. у 22:04
СБУ ПОД СУМЊОМ ЗБОГ ЕКСПЛОЗИЈЕ У МОНАКУ: Терористички напад или "сређивање рачуна" (ВИДЕО)
ИСТРАГА не искључује могућност да је експлозију у Монаку, у којој је повређен украјински бизнисмен Вадим Јермолајев, организовала Служба безбедности Украјине (СБУ), пишу медији. позивајући се на изворе блиске истрази.
30. 06. 2026. у 22:00
КИЈЕВ ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАО Москва неће бити срећна: За 2,22 милијарди евра Сааб испоручује Украјини 16 борбених авиона Грипен
ШВЕДСКА компанија Сааб саопштила је данас да је потписала уговор о испоруци Украјини 16 вишенаменских борбених авиона Грипен Е, вредан око 24,6 милијарди шведских круна, односно приближно 2,22 милијарде евра.
30. 06. 2026. у 21:45
Коментари (0)