ПОТРЕБНО НАСТАВИТИ ПРЕГОВОРЕ СА РУСИЈОМ: Шолц - Ако не разговарамо, мање су шансе за мир
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц рекао је да преговори са Русијом треба да се наставе како би Украјина имала шансу за мир.

Олаф Шолц, Фото ЕПА
- Важно је не дозволити да се прекине нит комуникације и поред великих неспоразума. Ако не разговарамо онда су мање шансе да ће Русија окончати рат - рекао је Шолц за "Зидојче цајтунг".
Одговарајући на питање да ли би евентуално повлачење руских трупа из Укајине 2023. створило услове за споразум, Шолц је рекао да не може да каже када ће се доћи до те тачке.
Према његовим речима, дугорочно гледано биће могуће обновити везе са Русијом, највећом државом у Европи, иако сада није тренутак.
Он није рекао да ли ће наредне године путовати у Москву како би посредовао у кризи.
(Срна)
Препоручујемо

ШОЛЦ О ПРОШИРЕЊУ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ: "Приступање Западног Балкана ЕУ у интересу Немачке"
14. 12. 2022. у 10:42

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку
ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.
29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21
Коментари (4)