У АМЕРИКУ СТИЖЕ "ЛЕДЕНИ АРМАГЕДОН": Ово се дешава једном у генерацији, температуре до - 55
СНЕЖНО невреме које је ове недеље захватило Сједињене Америчке Државе могло би у делове земље да донесе најхладнији Божић у последње четири деценије , најавили су метеоролози. Захлађење је у уторак прво захватило северозападни део пацифичке обале, а пре него што стигне на исток земље претвориће се у такозвану циклон бомбу.
Фото: ЕПА
Више од 90 милиона људи у 37 држава налази се под упозорењем због „леденог Армагедона“. Отприлике 80 одсто нације суочиће се с температурама испод нуле, укључујући и државе на југу као што је Тексас. „Ведер ченел“ (Weather Channel) је невреме назвао „Зимска олуја Елиот“, а према прогнозама америчких медија очекује се најхладнији Божић од касних осамдесетих. Предвиђа се да ће чак и сунчана Флорида доживети најхладнији Божић за последњих 30 година.
Национална метеоролошка служба (НВС) саопштила је да су до краја ове недеље у неким деловима земље могуће температуре од -45°С до -55°С. Најављени ветар може проузроковати промрзлине за мање од пет минута ако се мере опреза не предузму правовремено, а могуће су и хипотермија и смрт због дуготрајног излагања хладноћи.
НВС је ову олују назвао догађајем који се догађа једном у генерацији. Доћи ће и до подручја Великих језера где се очекује да ће достићи ниво урагана треће категорије. Гувернери Кентакија и Северне Каролине прогласили су ванредно стање, а очекује се да ће снежни услови и залеђени путеви проузроковати хаос и у саобраћају.
- Дан захвалности прошао је уз минималне сметње, нажалост до Божића неће бити тако - рекао је амерички министар саобраћаја Пит Бутигег за Ем-Ес-Ен-Би-Си.
Стотине летова из Денвера и Чикага већ су отказани. Предвиђа се да ће се Денвер суочити с највећим ударом хладноће у четвртак ујутро кад температура падне на -27°С. Чикаго је почео да се припрема за обилне снежне падавине које ће бити праћене с налетима ветра већим од 80 km/h.
Како се олуја буде развијала, метеоролози предвиђају да ће се претворити у циклон бомбу која настаје због наглог пада притиска, а доноси мећаву, грмљавинске олује и обилне падавине, пренео је „Јутарњи лист“.
Препоручујемо
Родила ДЕВЕТОРО деце, а онда је предвидела да ће једно умрети раније: Оставила је опроштајно писмо
21. 12. 2022. у 16:14 >> 16:14
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (2)