ПОГИНУЛЕ ЧЕТИРИ ОСОБЕ, ПОВРЕЂЕНО ВИШЕ ОД 50: Трагедија у Канади, аутобус слетео са пута на Бадње вече
ЧЕТИРИ особе су погинуле у саобраћајној несрећи на Бадње вече, а више од 50 људи је завршило у болницама у Британској Колумбији, саопштиле су канадске власти.

FOTO: Tanjug/AP
- Можемо потврдити да су четири путника пронађена мртва - објавили су из канадске полиције. Додају да погинули путници још увек нису идентификовани, а узрок несреће се још увек истражује.
Комерцијални путнички аутобус возио је у смеру запада аутопутем када је излетео са пута и преврнуо се на бок, наводи се у саопштењу.
- Услови на путу описани су као врло лоши са ледом и снегом на површини пута и кишом и градом - тврде власти. Возач аутобуса сарађује са полицијом у истрази.
Не зна се тачан број путника
У несрећи која се догодила између Мерита и Келовне нису учествовала друга возила. То подручје се налази око 100 километара северно од канадско-америчке границе. Тачан број путника који су били у аутобусу тек треба да буде потврђен, а многи од повређених превезени су у локалне болнице пре него што је полиција успела да их идентификује на месту догађаја, пише ЦНН.
Локалне здравствене власти су потврдиле да су медицински тимови у три болнице лечили најмање 53 особе након несреће. Касно у суботу је објављено да је инцидент на аутопуту 97Ц изазвао реакцију "наранџасте шифре", што је болничка ознака која се користи за катастрофе или догађаје масовне несреће.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: ТО ЈЕ МИНУС: У Јакутском селу Томтор измерена рекордно ниска температура од -60 степени Целзијусових
Препоручујемо

МРАЧНИ БОЖИЋ У АМЕРИЦИ: Страдало 27 особа, отказано хиљаде летова, много људи без струје
25. 12. 2022. у 08:13

ЦИКЛОН БОМБА У АМЕРИЦИ: Милион људи остало без струје, има мртвих (ФОТО/ВИДЕО)
23. 12. 2022. у 23:58

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"
ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.
05. 07. 2025. у 11:33
Коментари (0)