РУСИЈУ НИСУ БАЦИЛИ НА КОЛЕНА: Немци о утицају санкција и потезима Москве који су ублажили удар
РУСКА привреда, супротно прогнозама европских и америчких експерата, се добро "држи" под санкцијама, објављено је на сајту немачке радио станице "Дојчландфунк".
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Све прогнозе се слажу да санкције неће бацити руску економију на колена 2023. године - пише "Дојчландфунк", позивајући се на анализе Дојче банке и ММФ-а.
Како пише немачки портал, разлог стабилности руског финансијског система су високе цене енергената на светским тржиштима, што је Москви омогућило да заради чак и уз смањење обима извоза.
Ипак, истичу и да многе санкције тек сада ступају на снагу, када је у питању нафта, а да ће пуне санкције које су увели Европљани ступити на снагу тек следеће године.
Други фактор је присуство западних компанија на руском тржишту.
- Само неколико је напустило земљу, али је већина остала, док су неки продали посао локалним предузетницима - приметили су Немци.
Такође, несташица стране робе на полицама продавница може се избећи због промене добављача и паралелног увоза, и "Дојчландфунк" наводе да у Русији више нема немачких аутомобила, али има кинеских.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ - Снимци Народне милиције ДНР
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)