ФРАНЦУСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ ОДЛУЧИЛО: Париз наставља са испоруком наоружања Кијеву
ФРАНЦУСКИ министар одбране Себастијан Лекорну рекао је данас да је размотрио потребе украјинске војске и да ће Париз наставити да испоручује оружје Кијеву и у наредној години.

FOTO: AP/Tanjug
Лекорну је нешто раније био у званичној посети Украјини, где се састао са украјинским министром одбране Олексијем Резниковим.
- Моја посета Кијеву поново је потврдила војну подршку Француске за Украјину. Са Резниковим сам размотрио потребе украјинске војске како бисмо наставили подршку и у наредној години - објавио је Лекорну на "Твитеру".
Он је навео да је са Резниковим разговарао о тактичким и стратешким питањима и подсетио да Француска има фонд од 212 милиона долара за директну куповину опреме од француских произвођача, преноси РИА.
Лекорну је истакао да ће Париз преузимати и обавезу поправке војне опреме која је раније достављена Кијеву.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ: Снимци Народне милиције ДНР
Препоручујемо

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку
ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.
29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21
Коментари (0)