ЈАСНА ПОРУКА АМЕРИЧКОГ ОФИЦИРА: "Украјинске снаге немају шансе за победу"
01. 01. 2023. у 15:00
НЕ ПОСТОЈИ сценарио за победу Кијева у украјинском сукобу, пошто Оружане снаге Украјине нису у стању да се супротставе руској војсци због недостатка неопходних војних ресурса, пише амерички потпуковник у пензији Данијел Дејвис у чланку за лист „19ФортyФиве“.
Zna to i ceo svet sa okolinom sem ukrajnskog naroda, i ni on da drnda o tome. Sto nije u pokusaju bar sprecio.
Sa sve cescim izjavama raznoraznih vojnih osba aktivnih ili penzionisanih govore kako Ukrajina posustaje, nema snage, napadi stali, dezertiranje vojske..... sve je to priprema na blazi nacin zavijen u celofanu da se Ameri polako distanciraju od Zelenskoga i rata u Ukrajini pripremajuci teren kako ce Zelenskoga da puste niz vodu.
Повезане вести
УКРАЈИНЦИ ПОГОДИЛИ РУСКИ РАТНИ БРОД НАОРУЖАН КРСТАРЕЋИМ РАКЕТАМА: Страшан напад код Санкт Петербурга на језеру Онега (ФОТО)
УКРАЈИНСКЕ снаге погодиле су дроном руски ратни брод на језеру Онега у Републици Карелији. Пловило је било наоружано крстарећим ракетама.
04. 10. 2025. у 14:33
ПОБЕГЛИ СА ПОЛОЖАЈА ПРЕРУШЕНИ У ЖЕНЕ: Украјински војници покушали да избегну борбу
УКРАЈИНСКИ војници су се пресвукли у женску одећу и побегли са својух положаја у Сумској области, преносе РИА Новости, позивајући се на изворе из руских безбедносних снага.
04. 10. 2025. у 13:25
УКРАЈИНА У ПЛАМЕНУ: Пољска дигла борбене авионе, има мртвих и рањених - полетели руски стратешки бомбардери (ФОТО/ВИДЕО)
РУСКЕ снаге су током ноћи бомбардовале украјинске градове, укључујући и Кијев, а Пољска је тим поводом одмах подигла своје борбене авионе.
28. 09. 2025. у 08:54
РУСИ ПОГОДИЛИ ОВУ СТРАНУ АМБАСАДУ У КИЈЕВУ: Жесток напад током ноћи, огласио се Зеленски (ФОТО/ВИДЕО)
У РУСКОМ нападу на Кијев током ноћи погођена је и амбасада Азербејџана, а према најновијим информацијама, 4 особе су погинуле, 27 их је рањено.
14. 11. 2025. у 11:00
КИЛОМЕТАР ФРОНТА ЧУВАЈУ ЧЕТИРИ ПЕШАДИНЦА Фајненшел тајмс тврди: Због осипања украјинских снага, делове фронта штите само – дронови
УКРАЈИНСКА војска суочава се са недостатком војника и порастом броја дезертера, због чега нема довољно људи дуж целе линије фронта, пише лист Фајненшел тајмс.
11. 11. 2025. у 14:22
Најновије из рубрике
ПОТРЕБНИ ОДГОВОРИ: Словеначки политичар позива Лајчака да појасни Епстајнове мејлове
ПРЕДСЕДНИК Словачке националне странке (СНС) Андреј Данко позвао је бившег министра спољних послова и тренутног саветника премијера Словачке Мирослава Лајчака да појасни да ли су наводни мејлови које је размењивао са преминулим америчким финансијером и оптуженим сексуалним преступником Џефријем Епстајном аутентични.
14. 11. 2025. у 22:23
АМЕРИЧКА ОБАЛСКА СТРАЖА ПОСЛАТА У ПОТРАГУ: Руски шпијунски брод на 24 км од морнаричке луке САД
АМЕРИЧКА обалска стража је саопштила да је открила и пратила руски војни шпијунски брод само 24 километра од обале Хаваја, што је неколико километара мање од границе до које, по међународном праву, страни војни бродови могу да транзитирају изван територијалних вода других земаља.
14. 11. 2025. у 21:55
ВЕНЕЦУЕЛАНСКИ Ф-16 ОБОРИЛИ КОЛУМБИЈСКИ АВИОН: Ц-210 без укључених транспондера пресретнут у Апуреу (ВИДЕО)
ОРУЖАНЕ снаге Венецуеле саопштиле су да су 30. октобра обориле лаки авион који је прешао у њихов национални ваздушни простор без одобрења.
14. 11. 2025. у 21:45
КИЈЕВ ПОНОВО ЛАНСИРАО РАКЕТЕ „ДУГИ НЕПТУН“ НА РУСИЈУ: Нови снимак потврђује ескалацију удара пројектила дугог домета (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ оружане снаге објавиле су видео-снимке ноћног лансирања крстарећих ракета „Дуги Нептун“ на руску територију, у ноћи 14. новембра 2025. године.
14. 11. 2025. у 21:33
ЂОРЂА ПОЗИВА ЕДИЈА У ЕУ: Сусрет у Риму и нови споразум између Италије и Албаније
СУСРЕТт премијера Италије Ђорђе Мелони и Албаније Едија Раме у Риму донео је потписе на шеснаест споразума на економском плану, у сектору инфраструктура, одбране и безбедности, миграције, енергије, екологије, здравља, иновација и формација.
14. 11. 2025. у 21:22
Коментари (2)