ПОДИГНУТИ ЛОВЦИ ЗБОГ КИНЕСКИХ МАНЕВАРА: Власти Јапана прате ситуацију у подручју Тихог океана
ВЛАСТИ Јапана саопштиле су да су у последње две седмице подигнути млазни ловци и послати авиони и ратни бродови да би пратили кинески носач авиона "Лијаонинг" и пет ратних бродова који су изводили поморске маневре и летове у подручју Тихог океана.

Фото: Принтскрин
Јапанско Министарство одбране саопштило је да је Јапан пратио операције након што је кинеска поморска група, у којој су били и ракетни разарачи, пловила између острва Окинава и Мијакоџима у западни Пацифик из Источнокинеског мора 16. децембра, преноси Ројтерс.
У саопштењу се наводи да је са кинеског носача, пре него што се јуче вратио истим путем, извршено више од 300 узлетања и слетања авиона и хеликоптера.
Министарство није пријавило ниједан упад у ваздушни или поморски простор Јапана.
БОНУС ВИДЕО: ПОЖАРИ НА СВЕ СТРАНЕ: Погледајте последице гранатирања Макејевке
Препоручујемо

СКАНДАЛ ПОТРЕСАО ЈАПАН: Процурили обевештајни подаци, умешана и Америка
27. 12. 2022. у 22:49

АМЕРИЧКА ВОЈСКА ПОРУЧИЛА: Севернокорејске ракете не представљају непосредну претњу
23. 12. 2022. у 18:28

СЕВЕРНА КОРЕЈА СВЕ ДЕМАНТОВАЛА: "Лажни извештај, нисмо слали муницију Русији"
22. 12. 2022. у 23:09

БУДИ СЕ ЗЕМЉА ИЗЛАЗЕЋЕГ СУНЦА: Захарова о невиђеном јачању војне моћи Јапана
22. 12. 2022. у 11:31

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00
Коментари (0)