КИНА ЗАБРИНУТА: "Надамо се да неће бити политизације пандемије"
КИНА се нада да ће остале земље више пажње обратити на борбу против пандемије ковида 19 него на политизацију овог питања, рекла је данас портпаролка Министарства спољних послова Мао Нинг.
Фото: Танјуг
- Искрено се надамо да ће све стране пажњу усмерити на саму борбу против пандемије и да ће избегавати речи или поступке који политизују епидемију - изјавила је Нингова.
Она је навела да је Кина од почетка пандемије на прво место стављала животе и здравље људи и ефикасно спроводила мере за превенцију и контролу пазећи притом на социоекономски развој земље.
Кина је у децембру објавила да укида политику нулте толеранције према ковиду 19 и да се припрема да 8. јануара отвори границе.
Подсећамо, неколико земаља, укључујући Британију, САД, Јапан, Италију и Шпанију, увело је рестриктивне мере путницима који долазе из Кине.
БОНУС ВИДЕО: СЛАДОЛЕД КОЈИ СЕ НЕ ТОПИ: Нови изум кинеских посластичара
Препоручујемо
ЧЕКА СЕ ОДГОВОР КИНЕ: Брисел понудио бесплатне вакцине и стручну помоћ Пекингу
03. 01. 2023. у 09:03
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)