ПОЉСКА СЕ УБРЗАНО НАОРУЖАВА: Купили додатне количине америчких тенкова, већ ове године стижу у јединице

Новости онлине

04. 01. 2023. у 15:05

ПОЉСКА је од Сједињених Држава набавила додатних 116 тенкова Абрамс, саопштило је Министарство националне одбране те земље, преноси РИА Новости.

ПОЉСКА СЕ УБРЗАНО НАОРУЖАВА: Купили додатне количине америчких тенкова, већ ове године стижу у јединице

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија/Јавно власништво

Претходно је амерички Стејт департмент одобрио продају Пољској 116 тенкова Абрамс, заједно са муницијом.

- Заменик премијера и министар националне одбране Маријуш Блашчак одобрио је уговор за набавку 116 тенкова М1А1 Абрамс за пољску војску - наводи се у саопштењу.

Напомиње се да ће први примерци америчких Абрамса већ ове године бити предани пољској војсци..

- Предмет уговора закљученог са америчком страном је набавка 116 тенкова М1А1 Абрамс, који ће бити прилагођени захтевима оружаних снага Републике Пољске, као и пратеће опреме, укључујући возила техничке подршке и возила за управљање - стоји у саопштењу.

Логистички пакет укључује резервне делове и потрошни материјал, као и мобилне контејнерске радионице за поправку наоружања и дијагностичку опрему.

Пакет укључује свеобухватну обуку за инструкторе, посаду и техничко особље.

Пољска војска је појаснила да ће купљени тенкови ући у службу 18. механизоване дивизије, која се налази на истоку земље.

Раније је Пољска већ потписала уговор о испоруци 250 тенкова Абрамс из Сједињених Држава. Пољска је такође потписала уговор о куповини 1.000 тенкова К2 од Јужне Кореје, од којих су први већ почели да улазе у земљу.

БОНУС ВИДЕО: ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ - Заједнички маневри руских и белоруских снага

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (3)

Сунце, море и савршен одмор: Водич кроз хит дестинације у Грчкој и Турској