НЕСЛАГАЊА ОКО БРОЈА ПОГИНУЛИХ: Исламска држава преузела одговорност за бомбашки напад у Кабулу

Танјуг

12. 01. 2023. у 00:15

ТЕРОРИСТИЧКА организација Исламска држава (ИС) преузела је одговорност за бомбашки напад испред зграде авганистанског министарства спољних послова у Кабулу.

НЕСЛАГАЊА ОКО БРОЈА ПОГИНУЛИХ: Исламска држава преузела одговорност за бомбашки напад у Кабулу

Фото: Танјуг АП

АМАQ, пропагандно гласило ИС, објавило је на Телеграму да је члан њихове организације "успео да прође контролни пункт" талибана и "затим активира свој експлозивни појас међу особљем и чуварима док су излазили кроз главни улаз" министарства, при чему је погинуло више људи, "међу којима и дипломате", пренеле су агенције.

Полиција је објавила да је у нападу погинуло пет људи, а извор из министарства информисања навео је раније да је 20 особа изгубило живот. 

Локална болница примила је 40 особа повређених у нападу.
 

БОНУС ВИДЕО: 

РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ: Снимци Народне милиције ДНР

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема