ПУНИ СЕ РАТНА КАСА: Украјина запленила имовину Русије и Белорусије у вредности од 1,1 милијарди долара
УКРАЈИНА је прошле године запленила имовину Русије и Белорусије у вредности од 41 милијарду гривна (1,12 милијарди долара), саопштио је Биро за економску безбедност Украјине.
Фото: Пиксабеј
- У свим кривичним поступцима заплењена је имовина чија се вредност процењује на 46,7 милијарди гривна (скоро 1,28 милијарди долара). Огромни део – 41 милијарду (1,1 милијарда долара) чине имовина и објекти права својине Русије и Белорусије. Те активе и имовина већ су донели 2,2 милијарде гривна (60,2 милиона долара) прихода држави - наводи се у саопштењу Бироа.
Међу одузетом имовином су стамбене и пословне некретнине, банковни рачуни, имовина, аутомобили, минерална ђубрива, апотеке, бензинске пумпе, вагони, робне марке, финансијске институције, фондови, земљиште, минерали.
У марту 2022. године председник Украјине Владимир Зеленски потписао је закон „О главним принципима принудног одузимања објеката својине Русије и њених становника у Украјини“. Почетком августа 2022. године Зеленски је саопштио да је у Украјини заплењена руска имовина укупне вредности од око 765 милиона долара, те да се „тај посао се наставља“.
Премијер Украјине Денис Шмигаљ тада је изјавио да је Влада предложила Зеленском да конфискује 903 објекта руске имовине. Како је саопштено, приход ће бити преусмерен на одбрану и обнову земље.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ: Заједнички маневри руских и белоруских снага
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (3)