БАЈДЕН ПРОГЛАСИО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У КАЛИФОРНИЈИ: Бела кућа се огласила о новом указу америчког председника

Novosti online

15. 01. 2023. у 10:44

АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден прогласио је ванредно стање у Калифорнији због снежних олуја.

БАЈДЕН ПРОГЛАСИО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У КАЛИФОРНИЈИ: Бела кућа се огласила о новом указу америчког председника

Фото: Профимедиа/Илустрација

У временским непогодама од 26. децембра погинуло је најмање 19 људи, а снежна олуја изазвала је поплаве, нестанке струје, клизишта, затварања путева, те евакуације.

Бајден је наредио пружање федералне помоћи као допуну државним, племенским и локалним напорима за опоравак у областима погођеним тешким зимским олујама, поплавама и клизиштима, наводи се у саопштењу Беле куће.

Овим указом америчког председника федерална финансијска средства доступна су окрузима Мерсед, Сакраменто и Санта Круз, наводи се у саопштењу.

Јака киша, ветар и снијег и данас засипају Калифорнију што повећава опасност од поплава, а у више области искључења је струја.

Очекује се да ће се олујно невреме задржати и почетком наредне седмице.

Више од 68.000 потрошача је без струје.

Упозорења на поплаву издата су за подручје северно од Залива Сан Франциско, укључујући округе Марин, Напа, Сонома и Мендосино.

На југу државе наређена је евакуација насеља дуж реке Сан Лоренцо у окрузима Сан Матео и Санта Круз.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (0)

КРАЈ: З1 укида емитовање усташке емисије Бујица