ХАОС У КИНИ: Повређено више од 30 особа, најмање две погинуле након експлозије у хемијској фабрици
НАЈМАЊЕ две особе су погинуле, а 12 се води као нестало у великој експлозији у хемијској фабрици на североистоку Кине, пренео је АП.
Фото: Принтскрин/Јутјуб/ South China Morning Post
Повређено је 34 људи у експлозији у предграђу града Панђин, у покрајини Лиаонинг.
Локална влада приказала је фотографије густог дима и ватре која је захватила хемијски комплекс.
Ватрогасци су ставили пожар под контролу, а локално одељење за заштиту животне средине прати квалитет ваздуха у тој области, саопштила је локална управа округа Паншан.
Узрок експлозије је под истрагом, а локално становништво је на друштвеним мрежама навело да су осетили шок после експлозије, али није било штете ван фабричког комплекса.
БОНУС ВИДЕО: ДАН МАРТИНА ЛУТЕРА КИНГА: Зашто се обележава сваког трећег понедељка у јануару?
Препоручујемо
БЛУМБЕРГ: На форуму у Давосу неће бити ни руских ни кинеских бизнисмена
15. 01. 2023. у 20:57
ОБОРЕНИ СВИ РЕКОРДИ: Трговина Русије и Кине прелази на други ниво
13. 01. 2023. у 10:21 >> 14:56
КИНЕЗИ КЛОНИРАЛИ КОЊА: Спремају ждребе за Олимпијске игре 2028. године (ВИДЕО)
12. 01. 2023. у 16:43
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"САМО ЈЕ ПАЛА, КАО ПОКОШЕНА" Страшна трагедија Милоша Бојанића, преминула је у 48. години
ОВАЈ губитак је оставио неизбрисив траг на његову породицу...
03. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)