РУСИЈА СЕ НЕ ПЛАШИ БРИТАНСКИХ "ЧЕЛЕНЏЕРА": Песков јасан - Испорука оружја са Запада донеће већу несрећу Украјини

Дејана Калинић
Дејана Калинић

16. 01. 2023. у 11:49

МОГУЋА испорука тенкова „челенџер 2“ Велике Британије и другог иностраног наоружања неће променити ситуацију у Украјини, јер на Западу не брину о судбинама људи који живе у Украјини, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков и додао да ће ти тенкови горети као и други.

РУСИЈА СЕ НЕ ПЛАШИ БРИТАНСКИХ ЧЕЛЕНЏЕРА: Песков јасан - Испорука оружја са Запада донеће већу несрећу Украјини

Фото: ЕПА

- Они нису у могућности да промене ситуацију на терену и то морају да схвате. У стању су да све одуже и донесу већу несрећу Украјини. Ми сумњамо да се они брину о судбинама људи који живе у Украјини, као и о њиховој будућности - рекао је Песков.

Подвукао је да Русија има негативан однос према испорукама наоружања и не крије то, а Велика Британија, Пољска и друге европске земље говоре о жељи да се изгради нови ланац испоруке новог, технолошки савршенијег војног наоружања за Украјину.

- Они, једноставно, користе земљу као инструмент за достизање својих антируских циљева и то ништа не може да промени - додао је портпарол Кремља.

Раније је кабинет британског премијера Риши Сунака саопштио да ће Велика Британија предати Украјини 14 тенкова „челенџер 2“ у наредних неколико недеља, а да ће ускоро почети обука украјинских војника како би могли да их користе.

Портпарол Кремља се осврнуо и на догађај поводом срушене зграде у Дњепру и навео, да руска војска не гађа цивилне објекте и да је Украјина већ говорила о томе да је до рушења дошло услед дејстава ракета противваздухопловне одбране.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КУРТИЈЕВ МИНИСТАР НИПОДАШТАВА СРБЕ: Нашем народу нуди удружење Џивџан уместо ЗСО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (2)

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: Легенде освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна