СРУШЕНИ СНОВИ ВЛАДИМИРА ЗЕЛЕНСКОГ: Западна техника неће помоћи Кијеву да преокрене ток борби
ИСПОРУКА западних тенкова неће помоћи Украјини да преокрене ток борбених дејстава и победи Русију, пише потпуковник америчке војске у пензији Данијел Дејвис у чланку за „19FortyFive“.
Фото: АП
Према његовом мишљењу, чак и уз високотехнолошку помоћ НАТО-а, украјинска војска има мале шансе да постисне Русију, пошто „абрамси“ и „леопарди“ нису чудотворна оружја чије поседовање води до великих успеха на бојном пољу.
- Шансе су мале. Искрено речено, исход рата Зеленског против Русије неће зависити од тога да ли ће добити ‘абрамсе’и ‘леопарде’ или не. Као што је то био случај у древним временима, ратове воде и добијају или губе људи, а не машине - нагласио је Дејвис.
Кијевски режим већ неколико месеци тражи оклопна возила за офанзивна дејства. Британске власти су Кијеву обећале свој „челенџер 2“, док је Вашингтон навео да још не види смисао у предаји „абрамса“. Камен спотицања остаје питање о немачким „леопардима“ – на последњем састанку контакт групе НАТО-а за подршку Украјини, савезници нису успели да постигну консензус о испорукама. Истовремено, нови немачки министар одбране Борис Писторијус обећао је да ће Берлин наставити да разматра ово питање.
Москва је, са своје стране, више пута истицала да испоруке западног наоружања само продужавају сукоб и неће донети ништа добро Украјини, а транспорт наоружања постаје легитимна мета руске војске.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Бивши амерички пуковник о крају сукоба - Један позив мења све, Зеленски ће морати да се повинује
22. 01. 2023. у 06:45 >> 00:53
ПОЉАЦИ ПРЕТЕ НЕМЦИМА: Ако не пошаљете "леопарде", правимо нову војну коалицију
22. 01. 2023. у 16:13
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)