"ШАМАР ЗА МИЛИОНЕ КОЈИ СЕ БОРЕ СА КРИЗОМ": Противници монархије спремају акцију за дан крунисања краља Чарлса
ПРОТИВНИЦИ британске монархије саопштили су да планирају да протестују током крунисања краља Чарлса у мају, истичући да је та церемонија "шамар" за људе који се боре са високом инфлацијом.

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/The Telegraph
Група "Република" саопштила је да је контактирала са лондонском полицијом у вези са плановима да одржи мирне демонстрације на Тргу Парламента, на који гледа Вестминстерска опатија где се крунишу британски монарси.
- Крунисање је слављење наследне моћи и привилегија, њему нема места у модерном друштву - рекао је Грејем Смит, извршни директор "Републике".
- По цени од десетине милиона фунти, ово бесмислено позориште представља шамар милионима људи који се боре са повећаним трошковима живота.
Бакингемска палата саопштила је у суботу да ће крунисање бити прослављено процесијама, концертом у замку Виндзор, уличним забавама, светлосним представама и волонтерским радом у заједници.
Чарлс (74) постао је краљ у септембру након смрти његове мајке краљице Елизабете. Крунисање ће се обавити 6. маја.
БОНУС ВИДЕО: СЕДАМ ДЕЦЕНИЈА НА ТРОНУ - Елизабета друга преминула у 97. години у замку Барморал
Препоручујемо

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)