АМЕРИЧКИ ПМЦ „МОЦАРТ“: Тражи уговор од Оружаних снага Украјине
АМЕРИЧКИ ПМЦ Моцарт, који се бори на страни Украјине, нада се да ће добити уговор од украјинских трупа наводно за обуку војске и планира да се консултује са Вашингтоном о учешћу у сукобима, преноси лист британски Телеграф, позивајући се на оснивача ПМЦ-а Ендрју Милбурн.

Фото Танјуг/АП
Напомиње се да је ПМЦ основао компанију да учествује на тендерима за уговоре украјинских власти. Међутим, највероватније "Моцарт" неће добити уговор, пише лист.
Према писању публикације, ПМЦ такође планира да добије упутства од америчке владе пре него што уђе у сукобе. „У рзговорима са Стејт департментом о томе на чијој су страни „добри момци“, група се нада да ће избећи било какве незгодне сукобе ако подржавају групе које њихова матична држава означава као терористе“, примећује лист.
Препоручујемо

ТЕШКИ И НЕДОВОЉНО ЕФИКАСНИ: Зашто Немци и Американци одуговлаче са испоруком тенкова Украјини
20. 01. 2023. у 22:43 >> 23:41

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)