ДРОНОВИ НАПАЛИ ИРАН Гађали војну базу, експлозије одјекивале (ВИДЕО)

Танјуг

29. 01. 2023. у 09:13

БЕСПИЛОТНЕ летелице напале су војну фабрику у граду Исфахану у Ирану, саопштио је званични Техеран.

ДРОНОВИ НАПАЛИ ИРАН Гађали војну базу, експлозије одјекивале (ВИДЕО)

Фото: Printscreen

- Експлозија се догодила у једном од војних центара који су повезани са Министарством одбране - рекао је заменик шефа безбедности гувернера Мохамед Реза Јан-Несари за новинску агенцију Фарс, преноси ЦНН.

Јан-Несари је рекао да је експлозија направила одређену штету, „али на срећу није било жртава“. Државна новинска агенција ИРНА је касније саопштила да су експлозију изазвали „мали дронови“.

- Дошло је до неуспешног напада малих беспилотних летелица на индустријски комплекс министарства одбране и један од њих је оборен - објавила је ИРНА, позивајући се на министарство одбране земље.

Министарство је саопштило да се напад догодио у 22.30 по локалном времену. Фабрика се налази око 440 километара јужно од Техерана, а засад нико није преузео одговорност за напад.

Овај напад долази усред тензија око иранског нуклеарног програма, као и испоруке дронова Шахед Русији који су коришћени у рату против Украјине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (6)

ОД ПЕНЗИЈЕ ЛЕПО ЖИВИМ: Цеца Китић добија позамашну своту новца од државе