ДЕЧАК (13) СЕ УБИО ЈЕР СУ МУ СЕ ПОДСМЕВАЛИ ШТО ЈЕ ГЕЈ: Ужас у Француској, очајна мајка поручује - могао је да буде спасен (ВИДЕО)
ШКОЛА је могла да уради више, поручила је у понедељак пред медијима уплакана мајка тринаестогодишњег дечака Лике који је почетком јануара извршио самоубиство због малтретирања одређене групе ученика зато што је хомосексуалац.
Фото: Принтскрин Јутјуб - TF1 INFO/Твитер
Мали Лика је дигао руку на себе 7. јануара у стану где је живео с мајком, у месту Гобле у области Вож, на истоку Француске. Државни тужилац је поручио да су му се четворо ученика, међу којима су два дечака и две девојчице, подсмевали, од септембра. Поменутих четворо ученика иде у исти разред у који је ишао и Лика.
Његова мајка Северин (35) је скренула пажњу школи када су почеле непријатности, деца су опоменута, али од тога се очигледно није отишло даље.
- Жао ми је, могао је да буде спасен, а нико га није спасао – истакла је мајка у понедељак у присуству адвоката.
Четворо поменутих чека суђење на пролеће, да би се утврдило коју су улогу имали у вршњачком насиљу које је резултирало самоубиством њиховог школског друга.
Мајка каже да је очајна, али да жели да се поменутој деци пружи прилика.
- Нека им ово буде наук да размисле, да се покају, да се никада слично више не деси – казала је.
Мајка несрећног дечака је поручила и да сада само жели да њен син почива у миру, док она намерава да се посвети друштвено-корисном раду при школама с циљем да се предупреди дечје насиље. За остало ће се, каже, побринути суд.
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"
ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.
12. 03. 2026. у 17:58
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (3)