НАСТАВЉА СЕ СКАНДАЛ ОКО ШПИЈУНСКОГ БАЛОНА: САД ће наставити контакте са Кином у вези са балоном у наредним данима
06. 02. 2023. у 22:27
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе намеравају да наставе да одржавају контакте са Кином у вези са ситуацијом са кинеским балоном у наредним данима, изјавио је данас портпарол Стејт департмента Нед Прајс.
Повезане вести
ШТА ЈЕ МОНРООВА ДОКТРИНА НА КОЈУ СЕ ДАНАС ПОЗВАО ТРАМП? Америка можда остави Европу на миру, али Вашингтон је склон триковима
ПРЕДСЕДНИК Доналд Трамп говорио је данас о нападу који је изведен на престоницу Венецуеле и отмици председника те земље Николаса Мадура, а тим поводом се позвао на Монроову доктрину.
03. 01. 2026. у 18:58
"ПРЕШЛИ СТЕ ЦРВЕНУ ЛИНИЈУ" Кина послала ултиматум Америци - опасно се закувало
КИНА се одлучно противи било каквим видовима званичне комуникације између Сједињених Америчких Држава и кинеског региона Тајвана и позива Вашингтон да одмах прекине такве контакте и да не шаље погрешне сигнале снагама које заговарају независност Тајвана, саопштио је данас портпарол кинеског Министарства спољних послова Лин Ђијан.
03. 12. 2025. у 12:35
"ВРЛО БРЗО ПОЧИЊЕМО СА НУКЛЕАРНИМ ПРОБАМА" Нова Трампова порука која подиже тензије
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе ће ускоро спровести нуклеарна испитивања, најавио је председник Доналд Трамп, преноси агенција РИА Новости.
15. 11. 2025. у 08:56
ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА МОСКВУ: Кина обуставила увоз руске нафте након санкција САД-а
КИНЕСКИ државне нафтне компаније обуставиле су куповину руске нафте која се превози морем након што су Сједињене Америчке Државе увеле санкције "Росњефту" и "Лукоилу", рекли су трговински извори.
23. 10. 2025. у 16:45
Најновије из рубрике
НАУЧНИЦИ ИЗ САМАРЕ: Направили програм за непрекидан рад сателита чак и у ванредним ситуацијама
НА Универзитету у Самари направљен је нови програм за мале свемирске летелице. Алгоритам поједностављује управљање кретањем сателита у ванредним ситуацијама, омогућавајући им да дуже и поузданије функционишу и кад систем почиње да отказује.
25. 01. 2026. у 22:45
ТРОЈИЦА МУШКАРАЦА СПАСИЛА ДЕЧАКА И МАЈКУ ИЗ ПОТОПЉЕНОГ ТАКСИЈА: Погледајте херојску акцију у Дагестану (ВИДЕО)
Снимак на којем тројица мушкараца спасавају дечака и његову мајку из такси возила које плута реком обишао је друштвене мреже, изазвавши дивљење корисника. Драма се одиграла током хладне ноћи у Дагестану.
25. 01. 2026. у 22:35
ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ: Утицајни млади Американац велича Хитлера - сматра да је био "КУЛ" (ВИДЕО)
ПРОШЛОГ викенда један ноћни клуб у Мајамију постао је поприште контроверзне сцене која је путем снимака на друштвеним мрежама брзо обишла читаву планету.
25. 01. 2026. у 22:34
„ВОЈНИ АТОМ“ РАЗБИСТРУЈЕ УМ Медведев: Да Русија нема нуклеарно оружје, питање је да ли би и постојала
НУКЛЕАРНО оружје игра стабилизујућу улогу: без њега ни СССР, ни Русија можда више не би постојали, изјавио је у интервјуу за лист „Комерсант“ заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
25. 01. 2026. у 22:26
ЛИВИТ ОПТУЖИЛА ГУВЕРНЕРА МИНЕСОТЕ: Подстицао појединце да снимају савезне агенте
ПОРТПАРОЛКА Беле куће Керолајн Ливит оптужила је данас гувернера Минесоте Тима Волца да је подстицао појединце да прате и снимају припаднике федерланих агенција, што је наводно довело да агенти буду у изузетно опасним ситуацијама.
25. 01. 2026. у 22:20
Dušan
07.02.2023. 11:52
Mnogi postavljaju pitanje: "Zašto balon, kad postoje špijunski sateliti"! Da li ti isti imaju makar mobilni telefon, i da li su nekad fotografisali njime? Da li je možda snimak mnogo jasniji, i precizniji ako se fotografiše sa manje udaljenosti? Osim toga, ovim se ispituje reagovanje i sposobnost PVO, gde smo videli američku nesposobnost, čak i pri obaranju ogromnog balona! Sad rone kao moroni, po moru, tažeći dokaze da je pravio fotografije bilo kakvih objekata, naročito vojnih! Debili! Svaki laik u elektronici, napravi od šale sistem za samouništenje, do neprepoznavanja, dok su snimci već prosleđeni! Pokušao sam da proniknem u čip HP kertridža štampača, da bih ga nekako resetovao. Znate li šta se desilo? Pri pokušaju pristupa razleteo se uz dim po celoj sobi, na 3,3V! Šta Ameri traže po dnu mora? Prilikom uništenja balona, verovatno je došlo i do samouništenja opreme za špijunažu, jer nisu ni Kinezi "sisali veslo"! Ameri mogu da pronađu jedino ostatke meteo opreme!