СУНАК РЕКОНСТРУИСАО ВЛАДУ: Велика Британија има четири нова министарства
БРИТАНСКИ премијер Риши Сунак реконструисао је данас владу и увео четири нова министарства.
Foto: Profimedia
Сунак је формирао министарство за енергетску безбедност, затим министарство за науку, иновације и технологију, раздвојивши велико министарство, како би му то помогло, како је рекао, да оствари своје планове да преполови инфлацију и обезбеди раст економије, пренео је Ројтерс.
Сунак је за новог министра енергетске безбедности именовао Гранта Шапса, а Кеми Баденоч за министарку за бизнис и трговину.
Мишел Донелан је нова министарка науке, иновације и технологије, док је Луси Фрејзер министарка културе, медија и спорта.
Сунак је именовао Грега Хендса за новог председника Конзервативне странке, након што је сменио Надима Захавија са тог положаја, јер је резултатима истраге утврђено да је закаснио са пријавом пореза у вредности од 4,8 милиона фунти.
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)