ХАОС У СИРИЈИ ПОСЛЕ ЗЕМЉОТРЕСА: Џихадисти Исламске државе побегли из затвора након потреса
ДВАДЕСЕТAK припадника екстремистичке Исламске државе побегло је из затвора на северу Сирије усред хаоса изазваног разорним земљотресом дуж турско-сиријске границе, саопштила је у уторак Сиријска опсерваторија за људска права (са седиштем у Британији).
Фото: Принтсцреен
Посматрачи, позивајући се на затворске званичнике, рекли су да су радикални милитанти били заточени у затвору Рајо у северном Алепу, једном од погођених региона.
Прокријумчарени су из затвора за 1.000 до 3.000 долара по особи.
- Оно што сам сазнао из својих извора је да је након земљотреса настао хаос. Припадници Исламске државе успели су да организују бекство са стражарима - рекао је за ДПА шеф опсерваторије Рами Абдел Рахман.
БОНУС ВИДЕО: Руска војска у акцији у Сирији - Помажу након земљотреса
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)