ШВАЈЦАРСКА РЕКЛА "НЕ": Одбијен захтев Мадрида за извоз противавионског оружја у Украјину

Срна

10. 02. 2023. у 15:51

ШВАЈЦАРСКА је данас саопштила да је одбила захтев Мадрида за дозволу за даљи извоз противавионског оружја Украјини.

ШВАЈЦАРСКА РЕКЛА НЕ: Одбијен захтев Мадрида за извоз противавионског оружја у Украјину

FOTO: AP/Tanjug

Шпанија је поднела захтев у јануару за дозволу да Украјини пошаље два противавионска топа промера 35 милиметара.

Швајцарска је претходно стављала вето на захтеве Данске и Немачке, које су тражиле да пошаљу швајцарска оклопна возила и муницију у Украјину.

Закон о ратном материјалу у Швајцарској не дозвољава извоз ратног материјала уколико је земља крајње дестинације умешана у унутрашњи или међународни оружани сукоб, пише Ројтерс.

БОНУС ВИДЕО: ТУЖНА СЛИКА ИЗ СВЕМИРА: Сателитски снимци локација у Турској у близини епицентра земљотреса

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (1)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про