ДА СЕ НАЈЕЖИШ: Два брата спасена након девет дана под рушевинама, још једно чудо у Турској (ВИДЕО)
СВЕТ је са сузама у очима гледао како се јутрос одвија право чудо у Турској, где су у Кахраманмарашу, након 198 сати, извучена два брата из рушевина.

Фото: Принтскрин/Твитер/Saad Abedine
Мухамед Енес (17) и његов брат Абдулбаки (20) су девет дана чекали на помоћ.
Јутрос су коначно извучени из рушевина и, према првим информацијама, у добром су стању.
Подсетимо, два разорна земљотреса јачине 7,7 и 7,8 степени по Рихтеру потресла су 6. фебруара Турску и у тој земљи и суседној Сирији однели више од 35.000 живота.
Спасилачке екипе из више од 70 земаља света налазе се у Турској, где даноноћно раде на проналажењу преживелих.
С обзиром на то да је прошло више од седам дана од разорних потреса, свако извлачење живих из рушевина сматра се чудом, преноси Телеграф.
БОНУС ВИДЕО: МАЛИ СУПЕРМЕН: Дечак рођен у рушевинама после земљотреса у Сирији добро напредује у болници
Препоручујемо

ПОСЛЕ КАТАСТРОФАЛНОГ ЗЕМЉОТРЕСА: Најмање 19.300 људи хоспитализовано у Турској
13. 02. 2023. у 23:07

БУКА, ЛОМ И ХАОС... Погледајте снимак тренутка удара земљотреса у Турској
13. 02. 2023. у 15:46

ЦРНА ПРЕДВИЂАЊА УН: Број жртава у Турској и Сирији би могао бити двоструко већи
13. 02. 2023. у 11:07

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)