ШТА СЕ ТО СПРЕМА? "Блумберг" - НАТО развија план за учешће у неколико сукоба истовремено
НАТО развија план за учешће у неколико сукоба истовремено, укључујући изван границе одговорности, јавила је америчка новинска агенција "Блумберг".

Фото: Shutterstock
Агенција пише да ће министри одбране Алијансе потписати поверљив водич током дводневног самита који почиње данас у Бриселу.
Према писању "Блумберга", водич ће да садржи потенцијалне планове деловања у случају да Североатлантски савез буде умешан у сукоб "високог интензитета", спровођење петог члана Повеље НАТО-а о заједничкој одбрани, као и планове у случају сукоба "изван зоне одговорности" Алијансе.
У извештају је наглашено да ће документ да садржи и услове када се ради о војном улагању у НАТО.
Неименовани високорангирани званичник Алијансе рекао је "Блумбергу" да ће чланицама бити понуђено да преусмере улагања у најважније секторе са становишта колективне безбедности, као што су тенковске снаге, противваздушна и противракетна одбрана.
Исти званичник истиче да ће се током састанка у Бриселу разговарати о улагању у дигиталну модернизацију чланица Алијансе. Након што буду усаглашене све тачке, команда НАТО-а припремиће детаљније услове за сваку чланицу Алијансе.
БОНУС ВИДЕО: ЕКСПЛОЗИЈА АСТЕРОИДА ИЗНАД ЛАМАНША: Погледајте спектакуларни прасак приликом уласка у атмосферу
Препоручујемо

"ШТО ПРЕ, НЕ МОРАЈУ ЗАЈЕДНО" Столтенберг апелује да Финска и Шведска уђу у НАТО
14. 02. 2023. у 13:00

ЖЕНА ДОЛАЗИ НА ЧЕЛО НАТО-А? Могуће и да ће бити изабран неко ван Европе
14. 02. 2023. у 09:44

ШТА ЋЕ БИТИ СА УКРАЈИНСКОМ ВОЈСКОМ ПОСЛЕ РАТА? Из врха НАТО открили план
13. 02. 2023. у 18:15

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)